Emmerson Boyce

Claudio Cacapa

Josip Skoko

Nicky Butt

Další špatný výkon předvedl Newcastle tentokrát na hřišti Wiganu Atlethic. Po mizerném výsledku s Derby přišel ještě mizernější výsledek 1-0 pro domácí. O jedinou branku zápasu se postaral v 65.minutě Ryan Taylor.
První polovina utkání byla velice chudá na šance. Ve 4.minutě se zranil Siberski a musel za čáru, ale po dvou minutách opět naskočil do hry. Wigan se stával každou minutou výraznějším týmem na hřišti a Newcastlu moc velkých šancí na překonání Kirklanda nedával. Brown po několika minutách přišlápl Emremu kotník a může být rád, že neuviděl v rukou rozhodčího červenou kartu.

V 18 minutě se mohla pískat penalta na domácí straně, když Taylor fauloval domácího Siberskiho. Rozhodčí ale zákrok neposoudil jako nedovolený a hra mohla pokračovat. Nudná první polovina utkání skončila bezbrankovou remízou.

Začátek druhé poloviny mohl pořádně naštvat fanoušky Newcastlu.  Po útočné akci domácích a následném doskorování Rayena Taylora si mohl málem dát vlastní branku Faye, ale naštěstí se netrefil.

V 53. minutě přišla velká šance pro hosty, kterou bohužel spálil Viduka, když nepřekonal z jasné šance Kirklanda. Na druhé straně pak po pěti minutách neuspěl s přímým kopem Taylor, který trefil jen zeď, ale míče se posléze zmocnil Scharner a prověřil poprvé v zápase Shaye Givena v brance Magpies.

V 64. minutě už se Taylorovi povedla stndartka a z dvaceti metrů poslal míč do levého horního rohu soupeřovy brány. Newcastle tímto opět šokoval své fanoušky.
Sam Allardyce rozhodl vystřídat nějaké hráče a posíli útok, kdyz Geremiho vystřídal Martins . Wigan nezůstal pozadu a Agahahow  vystřídal  Siberskiho.

V 71. minutě měl ještě jednu velkou šanci domácí Taylor, ale Givenův zákrok zabránil ještě větší ostudě.

Allardyce sáhl ještě jednou ke změně v sestavě. Enrique vystřídal Duffa a N´Zogbia se posunul do zálohy. Nic však Newcastlu nepomohlo a z Wiganu odjel bez bodového zisku. Dva špatné zápasy proti slabým celkům v řadě. Allardyce nemůže být spokojen, zvláště když ho ted čeká Chelsea.

Wigan Athletic: Chris Kirkland, Titus Bramble, Mario Melchiot, Paul Scharner, Ryan Taylor (74. Salomon Olembe), Michael Brown, Kevin Kilbane, Denny Landzaat, Antoine Sibierski (70. Julius Aghahowa), Antonio Valencia, Marcus Bent
Newcastle United: Shay Given, Habib Beye, Steven Taylor, Damien Duff (78. Sanchez Jose Enrique), Belozoglu Emre, Abdoulaye Faye, Geremi (66. Obafemi Martins), James Milner, Charles N'Zogbia, Alan Smith, Mark Viduka

Rozhodčí: M. Dean
Diváci: 20,304