Liam Miller

Fraser Forster

David Connolly

Sanchez Jose Enrique

Prokletí zápasů na hřištích soupeře stále přetrvává a Newcastle si tak ze Sunderlandu veze jen pouhý bod za remízu 1:1.První branku vstřelil domácí hráč Danny Higginbotham a o několik minut později se prosadil hráč Newcastle - James Milner.
Fotbal na Stadium of Light byl pro diváky celkem atraktivní, ale vše kazilo dlouhé čekání na gól. Newcastle sice odvezl ze Sunderlandu bod, ale nechybělo mnoho a mohl odjíždět s prázdnou, jelikož v 65.minutě zápasu musel James Milner zachraňovat svůj tým od branky soupeře.
V Prvním poločase se diváci braky nedočkali, ale několik zajímavých situací se v poločase přeci urodilo.Nejprve ve 24.minutě obdržel žlutou kartu domácí Chopra, který dříve válel i za Newcastle United. Ve 28. minutě například zaměstnal brankáře Gordona útočník Michael Owen a měl šanci poslat hosty do vedení když mu kolega N' Zogbia poslal nádherný centr.Celou akci nakonec překazil ale skotský brankář.
Ve 33. minutě se přihodily další zajímavé situace na druhé straně, když se snažil brankáře Harpera překonat Chopra a po něm z dorážky Leadbitter.O minutu později se zase dostal do šance Leadbitter, který to na Harpera vyzkoušel hlavičkou.
Ve 36.minutě obdržel žlutou kartu hráč hostů Abdoulaye Faye a o pět minut později pokračovala útočná akce na opačné straně, kdy zahrozil David Rozehnal po rohovém kopu Bartona.
Největší šance poločasu přišla v samotném závěru, když si Chopra vyzkoušel postřeh Harpera a po otočce vypálil na brankáře, který ale střelu vystihl a skokem k tyči zabránil brance. Poločas skončil remízou 0:0 a diváci na stadionu doufali, že se alespoň ve druhém poločase dočkají nějaké branky.

Druhý poločas začal aktivněji Sunderland a po hlavičce Jonese si diváci už přáli branku. Branka však přišla až po rohovém kopu Wallanceho, který svým centrem našel Higginbothama a ten zakončil za záda brankáře Harpera. Domácí vedli o jeden gól, ale radost jim nevydržela dlouho, když se s velkým štěstím trefil do brány James Milner.
Po následné rozehrávce se do šance opět dostal Jones a v 68. minutě centroval Harper přímo na rozběhnutého Owena, jehož střelu ale zastavil Gordon.
V 70 minutě další žlutá pro hosty, tentokrát si jí odnesl Steven Taylor.
Poslední velká akce zápasu přišla v 82. minutě kdy po rohovém kopu pálil Chopra, ale trefil jen břevno Harperovi branky.

Sam Allardyce sice opět nevyhrál, ale zato ani neprohrál na hřišti soupeře. Když ale vezmem v úvahu že se Sunderland potácí ve spodní části tabulky, nebude velký Sam asi s výsledkem moc spokojen.

Sunderland AFC: Craig Gordon, Ian Harte, Danny Higginbotham, Paul McShane, Nyron Nosworthy (25. Danny Collins), Carlos Edwards, Dickson Etuhu, Grant Leadbitter, Ross Wallace (72. Anthony Stokes), Michael Chopra, Kenwyne Jones
Newcastle United: Steve Harper, David Rozehnal, Steven Taylor, Joey Barton, Belozoglu Emre (88. Geremi), Abdoulaye Faye (61. Habib Beye), James Milner, Charles N'Zogbia, Michael Owen (83. Obafemi Martins), Alan Smith, Mark Viduka