Ivar Ingimarsson

Steve Harper

Bobby Convey

David Rozehnal

Zápas měl opět  velmi vyrovnaný průběh, který narušil před koncem zápasu střídající domácí hráč Shane Long, když svojí brankou zařídil vítezství Readingu 2:1.
Hostující tým Newcatle United zde opět potvrdil že se mu na cizích hřistích opravdu nedaří a že jeho sila je hlavně při zápasech na St.James Parku, kde to potvrdil i toto pondělí proti Tottenhamu.
Do zápasu od začátku nastoupil uzdravený Joey Barton, ale i jeho účast na hřišti týmu nepomohla.Domácímu týmu pracovala velmi slušně obrana, proti které se neprosadilo ani chválené duo Ownena a Martinse.

První poločas nahrával více domácímu mužstvu, které mělo velké šance na začátku a ke konci poločasu.
Ve 12. minutě se po Doylově uvolnění ocitl ve velké šanci Lita, jenže ten si se zakončením neporadil nejlépe. Vše chtěli domácí nahradit před koncem poločasu, kdy se díky chybě v obraně Newcastlu dostali do šance, ale brankářská jednička hostů Shay Given byla na místě.

Newcastle začal druhý poločas opět nijak aktivně a to se jim nevyplatilo, když v 54. minutě přišlo potrestání. Útočník Dave Kitson poslal svou dobře mířenou střelou Reading do vedení 1:0 a tím poslal hosty do nemilé situace. Newcastle se od tohoto okamžiku snažil co nejdříve vyrovnat, ale vyrovnání se podařilo až v 79. minutě kdy přišla neštastná nehoda u domácího celku.
Emreho centr z rohového kopu si totiž do vlastní brány srazil domácí Michael Duberry a hosté se mohli radovat z laciné branky.
Domácí tým nezlomila ani tato nemilá situace a Shane Long dokázal před koncem zápasu svojí brankou zařídit konečné vítězství 2:1. Samu Allardycemu se opět nevyvedlo utkání venku a bude muset přijít na to jak venku uspět.