Tommy Forecast

Shola Ameobi

Anthony Gardner

Newcastle United
porazil na domácí půdě Tottenham Hotspur 3:1 (1:0) v zápase uzavírající 10 kolo Premiership.

Branky za Newcastle vstřelili: Obafemi Martins, Claudio Cacapa a James Milner.Za tým hostů pak dokázal snížit svou střelou Robbie Keane.

Newcastle začal aktivně, ale do vážnějších situací se nedostával.Mnoho lidí na stadionu už vidělo další hráče co poputují na marodku, jelikož byl dvakrát povolán na hřiště lékař domácího týmu. Nejprve se zranil Faye a později Emre, ale naštěstí vše dopadlo dobře a oba se vrátili do hry.

Ve 13 minutě se však dostal do velké šance Faye, když z rohového kopuzasáhl míč, který ale bohužel trefil jen kraj brány.

Chvíli nato se po faulu Geremiho zranil Garreth Bale, který poté nemohl pokračovat ve hře a vystřídal ho Tainio. Kohouti poté kopali přímý kop, který mohl využít Robbie Keane stojící před brankářem Givenem.Keane si poradil s Givenem hladce a tak musel ˝Straky˝ zachránit Habib Beye, který brankáře zastoupil a odkopl míč do bezpečí.

Diváci nezapoměli ani na bývalého hráče Newcastle United, kterým byl  Jermaine Jenas, který fauloval mladého trancouze N´Zogbiu .

V 27 minutě skusil zleva zaútočit Owena vyslal střelu na brankáře Černého, ale opět z toho branka nebyla.

V následujících minutách vystřelil dvakrát Robbie Keane na bránu, ale i jemu štěstí nepřálo.
Útoky Tottenhamu netrvaly dlouho a hru převzali poté hráči Newcastle United.Nejprve střílel Emre a poté Geremi, ale nic neskončilo v síti soupeře.

Pak se ale před koncem poločasu opřel do míče Martins po spolupráci s Enriquem a rozeslavil všechny diváky na stadionu.O chvíli později odpískal rozhodčí konec poločasu a domácí se do šaten vraceli s jednogolovým náskokem.

O přestávce udělal Sam Allardyce jednu změnu– Milner zastoupil N’Zogbiu. Domácí začali druhý poločas opět výborně a v 51 minutě se opět dočkali diváci další branky v podání Claudia Cacapy, který po rohu umístil míč za záda Černého.Byla to též první branka Cacapy v tomto klubu.

Dvoubrankové vedení ale nevydrželo dlouho a za 6.minut po brance Cacapy se trefil Keane, který překonal Givena a snížil na 2:1 .

V Tottenhamu přišlo střídání – Malbranque’a nahradil Berbatov. Branka hosty nakopla a začali více útočit. V 70 minutě Dimitar Berbatov poslal přihrávku pro Benta, který ale branku netrefil.

Domácí poté také začali střídat a Emreho nahradil Joey Barton, pro kterého bylo toto utkání jeho debutem v novém týmu.

Tottenham prohrávající 2:1se snažil stále o vyrovnání, ale vše mu zhatil záložník James Milner který svou střelou trefil levý,dolní roh brány soupeře a poslal Newcastle do vedení 3:1.

Po bramce se Allardyce rozhodl posílit obranu a Owena vystřídal obránce David Rozehnal.Tottenham nezůstal pozadu a vystřídal Lennona za Benta.

Výsledek se do konce utkání nezměnil a Newcastle na vlastním stadionu opět neprohrál.Další utkání se odehraje v Readingu, kam Newcastle odcestuje tuto sobotu.

NUFC: Shay Given, Habib Beye, Jose Enrique, Abdoulaye Faye, Cacapa, Charles N'Zogbia, Emre, Nicky Butt, Geremi, Oba Martins, Michael Owen
Střídačka: Steve Harper, Joey Barton, James Milner, Shola Ameobi, David Rozehnal

THFC: Radek Cerny, Pascal Chimbonda, Young-Pyo Lee, Didier Zokora, Younes Kaboul, Jermaine Jenas, Robbie Keane, Steed Malbranque, Gareth Bale, Michael Dawson, Darren Bent
Střídačka: Teemu Tainio, Dimitar Berbatov, Aaron Lennon, Anthony Gardner, Tommy Forecast

Rozhodčí: Steve Bennett
Diváci: 51, 411