Fraser Forster

Matthew Taylor

Geremi Njitap

Lauren

Před zápasem se určitě každý těšil, že Sam Allardyce opět prodlouží svojí neporazitelnost na St.James Parku a získá další tři důležité body z do tanulky.
Bohužel asi žádný fanoušek Newcastlu nepočítal s tím, že jeho tým bude během 11. minut prohrávat již o tři branky (na tribuně jsme mohli vidět i vlastníka klubu, který očividně nebyl spokojen s tím co vidí na hřišti). Tento debakl se domácí snažili napravit a dokázali (spíše soupeř vlastnákem) vstřelit branku. Jenže hosté opěd přidali v druhém poločase další pojistku a konečný výsledek 1:4 byl na světě.
Newcastle United začal celkem dobře a hned si tvořil šance, když Smith svou střelou potrápil brankáže Jamese. V 8 minutě se však k první šanci dostal Portsmouth, který jí také hned proměníl, když se ze vzdálenosti 25 metrů trefil do šibenice Harperovi brány útočník Pamarot. Dobře, Newcastle tedy prohrával 0:1 ale to ještě nebylo tak hrozné a byla sposta času na vyrovnání. Bohužel domácí začli po brance více než zmatkovat a Harper musel lovit míč z brány podruhé, když se obránce Cacapa dopustil veliké hrubky a dal možnost kanonýrovi  Premier league Benjanimu Mwaruwari vstřelit druhý gol. Claudio Cacapa, který byl v dnešním zápase opravdu mimo zavinil i následující třetí branku, kterou vstřelil John Utaka.

Newcastle se ale i přesto newzdával a začal více útočit. V 16.minutě přišla šance pro Owena, jehož střelu  vyrazil James ke spoluhráči Cambellovi, který ale nešikovně sklepl míč zpět do brány.
V 17. minutě přišlo střídání u domácího celku, kdy smolaře Cacapu ze zcela jsných důvodů vystřídal český obránce David Rozehnal.
Následná 19.minuta přinesla zajímavé situace na obou stranách, když nejprve  musel James vyřešit následný zmatek u své brány. Po následném rohu se hra přesunula do pokutového území Newcastlu , který musel též řešit velké zmatky u své brány, ale naštěstí David Rozehnal míč poslal do bezpečí.
Následné minuty začali pracovat nervy a první žlutou kartu  si za faul na Smitha odnesl Sylvain Distin a následně zase Smith za faul na Cambella.V 39- 40 .minutě opět žlutá karta , tentokrát pro hráče Nickiho Butta a druhá opět pro Alana Smitha. Do konce přišlo ještě několik situací, které ale na výsledku nic nezměnili a tak domácí odcházeli do šaten poněkud znepokojeni a rozhozeni.

Druhý poločas mohl začít lépe pro domácí, ale bohužel to se nestalo (jen žlutá karta pro hostujícího Davise). Newcastle si vypracoval jen minimum nadějných příležitostí, navíc jejich využití zůstalo nulové. Vyjímala se snad jen technická střela Owena z hranice šestnáctky. Ta však skončila rovnou v náruči gólmana Jamese.
V 71. minutě pak přišla další rána pro domácí když si míč nešikovně vstřelil do valstní brány Steven Taylor.Domácí poté už smířeni s výsledkem dohrávali zápas a na divácích kteří předčasně odchýzeli byla vidět značná nespokojenost, stejně tak jako u trenéra Sama Allardyceho, který ztrati svojí neporazitelnost v domácích zápasech.