Steve Harper

Andreas Isaksson

David Rozehnal

Javier Garrido

Ve včerejším 21.kole se Newcastle United setkal na domácí půdě s Manchesterem City.
˝ Nedobytná pevnost˝ St.James Park se ale opět zachvěla v základech a hosté se domů vraceli o tři body bohatší. První branku hostů vstřelil v 38.minutě Elano a druhou v 76.minutě  Gelson.
Manchsester City se touto výhrou zbavil nepříjemných remíz a posunul se na čtvrtou pozici tabulky. Newcastle zase naopak pokračuje ve svých mizerných výkonech, které ho stále vzdalují od pohárových příček.

Začal první poločas a Newcastle se do svého protivníka pořádně opřel. V 5.minutě mohli jít domácí hned do vedení, ale hlavička Beyeho trefila jen brankáře Harta. ˝Straky˝ evidentně chtěli v dnešním zápase uhrát co nejlepší výsledek a mladého brankáře nenechali v klidu. Další šance měl Faye a následně Martins, který spálil jasnou tutovku  prvního poločasu. Vyzkoušet si pozornost brankáře mohl i Mark Viduka, ale N´Zogbia mu poslal moc dlouhou přihrávku.

V 31.minutě přišla řada na Citizens, když se do střely opřel Petrov. Given obstál a střela za jeho zády neskončila. Domácí zrejmě unavil jejich nátlak, který vyvíjeli na soupeře a dovolili mu dostávat se častěji před bránu Givena. To se vymstilo v 38.minutě když Vassell přihrál na volného Elana, na kterého domácí obrana opět nestačila a  jen přihlížela, jak míč pomalinku putuje do levého rohu Givenovi brány. Hosté se tedy ujali vedení 1-0 a Allardyce který seděl na třibuně jen kroutil hlavou. Z jeho výrazu bylo evidentní, že ho tato situace vůbec nepřekvapila.

Do druhého poločasu tedy skusil trenér domácích poslat na hřiště uzdraveného Owena (za Martinse) a doufal, že jeho pobyt na hřišti dodá zápasu lepší směř. Michael se na hřišti po dlouhé marodce rychle zorientoval a dostal se hned do šance. Po přihrávce od N´Zogbii se dostal před mladého brankáře, který ale vyšel z tohoto střetnutí lépe a nedovolil Owenovi skorovat.

Newcastle se dále pokoušel smazat jednogolový náskok Citizens, ale štěstí mi opět nepřálo. Zkoušel to z dálky N´Zogbia, dvakrát marně Cacapa a následně také Viduka, ale jeho dobrou střelu zblokoval Richards. Mezitím domácí v 64.minutě vystřídali Damiena Duffa za hráče Jose Enrique. Domácí se snažili, ale míč do brány Citizens vstřelit nedokázali.

Zanedlouho přišlo střídání na straně Citizens a Newcastlu, když v 71.minutě odešel Elano, kterého nahradil Etuhu, u domácích Faye za Emreho a následně v 75.minutě nahradil Irelanda hráč Gelson.

Gelson byl právě tím hráčem, který spečetil osud domácího celku. Na hřišti se ohřál jen necelou minutu a hned po spolupráci s Etuhem poslal Citizens do dvougolového vedení. Hosté pak v 88,minutě využili poslední šanci střídat a na hřiště zavítal Bianchi, který nahradil Vassella. Výsledek už domácí zvrátit nedokázali a podlehli tak Manchesteru City 2-0.

Newcastle nyní čeká pohárové utkání na hřišti ve Stoke City, ve 3.kole FA Cup (Anglický pohár). Jestli tým Sama Allardyceho nezvládne tento zápas, tak to bude poslední hřebíček do rakve a fanoušci začnou dávat více najevo svojí nespokojenost a touhu po odstoupení velkého Sama.

Newcastle United: Given - Beye, Taylor, Cacapa, N'Zogbia - Milner, Butt, Faye (73. Emre), Duff (64. Jose Enrique) - Viduka, Martins (45. Owen)
Manchester City: Hart - Onuoha, Richards, Dunne, Ball - Ireland (75. Gelson), Hamann, Elano (71. Etuhu), Corluka, Petrov - Vassell (88. Bianchi)

Rozhodčí: Martin Atkinson
Diváci: 50,956