Charles Itandje

David Edgar

Javier Mascherano

Newcastle United
začal zápas aktivně a snažil se opět získat v tomto zápase domácí neporazitelnost a nějaké ty důležité body do tabulky Premiership.Bohužel aktivita Liverpoolu se rychle zvedla a domácí měli hned velké problémy, když David Rozehnal musel zahchranovat domácí bránu před rozjetým Torresem.
V 9.minutě pak kopali hosté přímý kop po faulu Beyeho na Torrese, ale nic z toho nebylo. O tři minuty později se hosté pustili do rychlého brejku, ze kterého získal Torres pro svůj tým alespon rohový kop. Liverpool se poté několikrát dostal do šancí, když se nejdříve v 18 minutě snažil Torres hlavičkovat a ve 22.minutě vyzkoušel střelou z 30 metrů Givenovu pozornost rozeběhnutý Gerrard. Chvíli nato pak skusil štěstí i Carragher, ale jeho střela šla hodně vedle....
Ve 27. minutě zastavil nedovoleně před šestnáctkou Torrese hráč domácích Emre a poté následovala Leivova přihrávka Gerrardovi, který svou střelou pod břevno Givenovi brány poslal svůj tým do vedení 1-0 .
Poté se dlouho nic významného nedělo a zajímavá situace přišla až v 38 .minutě, kdy brankáře Liverpoolu prověřil svou střelou Alan Smith. V 40 - 43. minutě se dvakrát kopal roh na bránu Newcastle, ale ze žádného  branka nepřišla. Ještě před koncem poločasu mohl Loverpool navýšit vedení, ale při domácím týmu stáli všichni svatí když se Liverpool netrefil do prázdné brány

Druhý poločas začal beze změn v sestavě a Liverpoolu opět vyšel perfektně začátek, když Torres zajistil pro hosty rohový kop, ze kterého po centru Gerrarda tečoval Hyypiä , jehož střela se odrazila od Kuyta přímo do brány.Newcastle opět nechal velký prostor v obraně a Liverpool toho dokázal patřičně využít.
V 52.minutě přišlo střídání, když Brton nahradil na hřišti záložníka Emreho.V 56.minutě pak skoušel svou střelu Smith, ale ta letěla nad bránu Liverpoolu. V té samé minutě fauloval  N´Zogbia Finnana, který musel být ošetřen za postraní čárou.

V 62.minutě přišla 100% šance pro Torrese. Španělský hráč si lehce poradil v šestnáctce s Rozehnalem, ale Given se poté o míč skvěle postaral. O čtyři munuty později si Liverpool vytvořil skvělou šanci, když si Gerrard s Babelem vyměnili míč, který se následně opět vrátil k Babelovi a ten už jen lehce zakončil za Givenova záda (0-2).
Za malou chvíli přišla veliká šance pro Torrese, ale míč poslal mimo bránu. Španěl mnoho šancí neproměnil a nedočkal se ani své následné  šance v 59. minutě, která mu opět nevyšla. Přišlo také střídání domácích, kdy N´Zogbiu vystřídal Milner. V 75. minutě měl skvělý průnik Babel, který následně přihrál na volného Kuyta, ale ten svou velikou šanci propásl.

76. minutě přišlo střídání, když Kuyta nahradil Riise a poté o dvě minuty později domácí Enrique odchází a nahrazuje ho Carr. V 79. minutě fauloval Sissoko Bartona a obdržel žlutou kartu.
V 87. minutě si Beye vyšlápl na Torrese a obdržel také žlutou kartu. V 89.minutě si vyskoušel střelu nad bránu Martins a následně chvíli nato zastavil Viduku před zakončením odmávaný ofsajd.

Zápas skončil a Newcastle nezískal ani tři body a ani nevrátil domácí neporazitelnost ( spíše vše zhoršil). Liverpool byl v zápase prostě lepším týmem a Newcaste na něj prostě ted nestačil a nezpoakoval vítězství 2:1 z minulého roku . Ted čekají Newcastle další dva silné celky z vrcholu tabulky... Bude to opět prohra nebo se Allardyce vytáhne? To je vše velkým otázníkem.

NUFC: Shay Given, Geremi, Jose Enrique, David Rozehnal, Habib Beye, Charles N'Zogbia, Alan Smith, Nicky Butt, Emre, Mark Viduka, Oba Martins
Střídačka: Stephen Carr, Joey Barton, James Milner, Steve Harper, David Edgar

LFC: Pepe Reina, Steve Finnan, Sami Hyypia, Harry Kewell, Steven Gerrard, Fernando Torres, Alvaro Arbeloa, Dirk Kuyt, , Momo Sissoko, Lucas Leiva, Jamie Carragher
Střídačka: Charles Itandje, John Arne Riise, Peter Crouch, Ryan Babel, Javier Mascherano

Rozhodčí: Alan Wiley
Diváci: 52, 307