Steve Harper

Lee Holmes

Geremi Njitap

Robert Earnshaw

Sam Allardyce asi rád chystá na Vánoce překvapení. Jedním takovým špatným překvapením byl i zápas s Derby County, který mohl skončit velkou ostudou pro domácí Newcastle.

Již v 6.minutě zápasu se prosadil Giles Barnes , který poslal nečekaně Derby do vedení. Domácí díky Vidukovi dokázali do poločasu srovnat, ale po poločase ˝Berani˝ opět vystrčili rohy a Kenny Mille poslal svůj tým opět do vedení. Velikou ostudu zažehnal v závěru hry opět Mark Viduka, který vyrovnal na konečný výsledek 2:2.
Domácí začali zápas aktivně, což jim ale nebylo nic platné. V 6.minutě se totiž opřel svou pravou nohou do míče Barnes, jehož střela dopadla přímo za záda Shaye Givena. Pro Berany to byla teprve druhá branka, kterou letos vstřelili na hřišti soupeře. Chvíli nato byl faulován v pokutovém území Alan Smith, ale rozhodčí Andre Marriner nechal hru pokračovat.

Newcastle šokován brankou neztrácel naději a začal více útočit. Ve 22.minutě se po rohovém kopu domácích hlavou opřel do míče Obafemi Martins, ale jeho střelu odkopl do bezpečí Barnes.
Domácí ale neztráceli hlavu a útočili dál. Nejprve se do šance dostal Beye, ale jeho střelu zneškodnil brankář  Bywater, a chvíli nato střílel z přímého kopu N´Zognia, ale jeho střela jen přelétla mimo bránu.

Ve 27.minutě opustilo hosty štěstí a domácí vyrovnali. Vše se odehrálo ve velkém zmatku a souboji o míč, když se Smith snažil udržet míč pro domácí. Smith nakonec našel ve zmatku pohotového Marka Viduku, který poté jen v klidu zakončil za záda brankáře.
 Newcastle tak vyrovnal na 1-1 a fanouškům dal ještě šanci na vítězství. Ke konci poločasu přišla ještě pro domácí příležitost, když hlavičkoval mimo Beye, a poté následná daleká střela od Bartona letěla nad bránu.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří opět šli rychle do vedení. V 52.minutě chyboval obránce David Rozehnal a míč získal Kenny Miller, který se následně ocitl před Givenem. S tím si táké dokázal poradit a poslal míč za jeho záda. Derby se tedy opět ujalo vedení, což domácí fanoušky přivedlo do velkého šoku.

Sam Allardyce se poté rozhodl vystřídat Davida Rozehnala, kterého nahradil Stevenem Taylorem.

V 62.minutě mohli hosté opět navýšit, když Kenny Miller přihrál Howardovi, který ale svou šanci naštěstí pro domácí zahodil. O chvíli později přišlo další střídání u domácích. Sam Allardyce vyslal nečekaně na trávník Damiena Duffa, který ještě nestačil ani odehrát zápas za rezervu. Damien na trávníku nahradil Nickiho Butta a hned se dostal po chvilce do šance, ale Bywater jeho šanci vybil na roh. Hned nato využil Allardyce poslední možnost střídání a na trávník vyslal Emreho, který nahradil Bartona.

Ani trenér Derby county nezůstal pozadu a využil střídání hned dvakrát. Trávník opustili Teale a Lewis, které nahradili Feilhaber a Fagan.

Newcastle United nedokázal proměnovat své šance, ale nakonec vše v poslední chvíli napravil opět kanonýr Park Viduka . V 87.minutě po rozehrávce Givena si našel míč Martins, který následně přihrál Vidukovi, který se napřáhl zhruba ze 14 metrů a se štěstím Bywatera překonal. Zápas nakonec skončil 2-2 a Newcastle mohl být rád, že vše neskončilo hůř.

Pěkný dárek připravil pro fanoušky Sam Allardyce. Podle spekulací se chystá vyměnit i autora dvou dnešních branek Marka Viduku, což by byla veliká chyba, jelikož právě on mu dnes na hřišti zachránil pr---. No buďme rádi alespoň za cenný bod, který jsme vyválčili proti tak kvalitnímu soupeři ze dna tabulky.

Newcastle United: Shay Given, Habib Beye, Claudio Cacapa, David Rozehnal (58.Steven Taylor), Joey Barton (75. Belozoglu Emre), Nicky Butt (68. Damien Duff), James Milner, Charles N´Zogbia, Obafemi Martins, Alan Smith, Mark Viduka
Derby County: Stephen Bywater, Dean Leacock, James McEveley, Tyrone Mears, Darren Moore, Giles Barnes, Eddie Lewis (77. Craig Fagan), Stephen Pearson, Gary Teale (81. Benny Feilhaber), Steve Howard, Kenny Miller

Rozhodčí: A Marriner
Diváci: 51,386
Poslední komentáře
14.07.2010 05:11:18: Five Finger Shoes is a type of shoe manufactured by Five Fingers Shoes Originally developed as a " b...