Theo Walcott

Sanchez Jose Enrique

Denilson Pereira Neves

Newcastle United
narazil ve včerejší dohrávce 2 kola premierligy na silný Arsenál, se kterým nakonec dokázal na domácí půdě remizovat 1-1. První rychlou branku utkání vstřelil hráč Arsenalu Emmanuel Adebayor, na kterou pak v druhém poločase dokázal opožděně odpovědět uzdravený Steven Taylor.
Newcastle změnil formaci a hrál v rozestavení 4-4-2, což se pro toto utkání ukázalo jako dobrá volba.
První branka zápasu přišla již ve 4. minutě, když N´Zogbiovu rozhrávku zachytil Eduardo, který následně odcentroval Adebayorovi, jehož střela pod břemno rychle rozesmutnila domácí fanoušky.Vše nasvědčovalo tomu, že utkání opět skončí velkým nezdarem pro domácí tým. Newcastle ale mohl hned vyrovnat, když Milner odcentroval na hlavu Geremiho, jehož střela prolétla těsně kolem levé tyče. Celý tým vykazoval značnou aktivitu, ale nedařilo se mu zakončovat.

V 11.minutě se předvedl N,Zogbia, který se před Givenovou bránou nedokázal trefit do míče a málem ho přenechal Abdebayorovi, který tak mohl být sám před brankářem.V 17. minutě pak na bránu domácích útočili tři hráči Arsenalu. Do šance se dostal opět Adebayor, ale ten nemyslel na své spoluhráče a rozhodl se zakončit sám. Jeho následná střela byla nakonec zblokována na rohový kop.

Ve 27.minutě se po faulu na Gilberta na Martise kopal přímý kop, kterého se ujal Geremi, ale jeho střelu z 18 metrů zneškodnil Almunia.Ve 34 minutě získali domácí výhodu rohového kopu, který chtěl hlavičkou využít Taylor, ale brankář jeho střelu vystihl. Ve 41. minutě pak dostává Barton žlutou kartu za faul na Eduarda a o čtyři minuty později zase Diarra za faul na Butta. Ještě před koncem poločasu se v nastvení dostal do šance Martins, ale dle rozhodčího byl v ofsaidové pozici (dle všeho ofsaid nebyl).

Newcastle začal driúhý poločas opět aktivně a snažil se co nejrychleji vyrovnat. V 50. minutě se ale do šance dostávává Eboue, který vystřelil na Givena, který byl ale připraven. Nápor Newcastlu začal nabírat na obrátkách a do častějších šancí se začal dostávat právě domácí tým.
 V 54.minutě kope Geremi přímý kop, ale míč do brány neputuje. O čtři minuty později se do šance po kombinaci se Smithem dostává Milner, jehož střelu ale brankář zlikvidoval. O minutu později pak dostává brankář Given žlutou kratu za nevhodné chování a protesty za faul  Arsenalu, který nebyl uznán.

60.minuta zápasu rozjásala domácí stadion St.James Park, když Barton po chvilce útočení opět vrací míč před bránu hostů, kde ho hlavičkou prodlouží Smith a následně z trochu nezvyklé pozice Steven Taylor vyrovnává na 1-1.

V 63.minutě získává žlutou kartu Sagna za faul na Smitha. O pět minut později přichází střídání na straně Arsenalu, kdy Eduarda Da Silvu nahrazuje Bendtner, ktérého podle rozhodčího poté fauloval Beye a tím obdržel trochu divnou žlutou kartu. V 76. minutě přišla pro Geremiho další standartka, po faulu Gilberta na Martinse. Jeho střela však letěla pouze kolem tyče. Chvíli nato stahuje Allardyce Geremiho, kterého nahrazuje australským střelcem Markem Vidukou. Funkci kapitána získává Alan Smith.

V 80. minutě ohrozila standartka Ebouea mířící na Rosického bránu domácích,ale ti si poradili. V 84.minutě se pak svojí simulaci v pokutovém území domácích snaží vytěžit Adebayor, ale rozhodčí ho následně zklame a nechává hru pokračovat. V 88.minutě pak domácí kopali celkem čtyřikrát roh, ale ani jednou se jim ho do bránu dostat nepodařilo. Fanoušci ještě hanali domácí do útoku ale do konce celkem dlouhého nastavení se již nic neudálo a Newcastle tak vybojoval zaslouženou remízu 1-1 s favorizovaným Arsenálem.

NUFC: Shay Given, Habib Beye, Charles N'Zogbia, Steven Taylor, David Rozehnal, Nicky Butt, Joey Barton, Geremi (c), James Milner, Oba Martins, Alan Smith
Střídačka: Steve Harper, Jose Enrique, David Edgar, Emre, Mark Viduka

AFC: Manuel Almunia, Bacary Sagna, Kolo Toure, Tomas Rosicky, Lassana Diarra, Eduardo Da Silva, William Gallas (c), Gilberto Silva, Gael Clichy, Emmanuel Adebayor, Emmanuel Eboue
Střídačka: Jens Lehmann, Denilson, Alexandre Song, Nicklas Bendtner, Theo Walcott

Návštěva: 50, 305