0 Červené karty
0
Diváci: 75965
Sudí: Rob Styles
Ve včerejším 22.kole Premierlegue, se na stadionu Old Trafford utkal domácí celek Manchesteru United s Newcastlem United.
První polovina zápasu skončila bezbrankovou remízou, která držela nadějo pro dobrý výsledek Newcastlu. Druhý poločas se ale stal pro ˝Straky´ doslova peklem a z Manchesteru nakonec odjížděly s debaklem 6:0.

Newcastle United začal zápas v rozestavení 4-5-1, které naordinoval dočasný trenér Nigel Pearson. Utkání doprovázel rozhodčí Rob Styles.

Aktivněji vstupuje do zápasu favorit z Old Trafford, který hned z počátku utkání tlačí na hosty.

V 9.minutě přišla velká šance pro Newcastle, ale Milner posílá míč jen nad branku.11. minuta a do šance se po rohovém kopu dostal Rooney, ale Shay Given byl na místě. V 15.minutě přišla další velká šance pro Rooneyho, ale na Givena ani podruhé nevyzrál.

O deset minut později, mohl  Newcastle děkovat za záchranu Cacapovi, který zabránil jisté brance  O’Sheye. Hosté pak měli štěstí i u rozhodčího, který  sporné zákroky na Ronalda a Giggse ve vápně posoudil jako čisté, chvíli nato vybojoval míč Damien Duff, ale jeho střela letí nad bránu domáchích.

Ve 39.minutě se dostal do šance Owen a dokázal míč umístit za záda brankáře. Bohužel rozhodčí odmával ofsajd, který opět rozvířil debatu o jeho korektnosti. O chvíli později vysílá Ronaldo střelu na Givena, který se štěstím vyráží k Tevezovi. Ten se ocitl ve velké šanci, kterou ale zahazuje a trefuje se jen do Stevena Taylora.

V nastavení si pak odnáší žlutou kartu Wayne Rooney, za taktický faul. Hráči se poté odebrali do šaten s bezbrankovou remízou 0:0.

První gól utkání padl ve 49. minutě. Na pozemní střelu Cristiana Ronalda z přímého kopu už Given nestači a hosté prohrávali 1:0. Neuběhlo ani sedm minut a Given se musel pro míč ohýbat podruhé, jelikož se po chybě Cacapy dostal do šance Giggs, který našel volného Teveze  a ten bez problémů poslal míč za záda Givena.

64.minute přináší střídání na straně Newcastlu. Odstupuje James Milner a nahrazuje ho Mark Viduka. Následně probíhá o tři minuty později střídání u domácích, když ze hřiště odchází Patrice Evra a nahrazuje ho Daniel Simpson.

V 70. se prosadil opět Cristiano Ronaldo, který svým patnáctým golem v této sezoně zvyšuje na 3:0. O dvě minuty později přichází střídání u domácího celku. Ze hřiště odchází Giggs a Anderson, za které nastupují Nani a Rio Ferdinand.

V 82.minutě dostává Damien Duff žlutou kartu za faul na Ronalda. Hned na to se odhodlal trenér Newcastlu k dalšímu střídání a na hřiště poslal Davida Rozehnala, který nahradil Michaela Owena. Trochu nepochopitelné střídání které samozřejmě vedlo jen k další pohromě.

O tři minuty později se pohroma vyplnila, když ani posílená obrana nezvládla domácí tlak, který končí brankou od Rio
Ferninanda 4-0. Další tři munity uběhly a přišel další gol domácích. Cristiano Ronaldo svým Hattrickem zvyšuje na 5-0 . V devadesáté minutě pak na konečných 6-0 navýšil Tevez, který pálil jen do břevna, ale míč si stejně našel cestu za Givenova záda.

To už neudrželi hosté nervy na uzdě a kapitán Alan Smith za protesty dostává červenou kartu. Tato poukázka mu umožnila vstup do sprch na Old Trafford a take bonus jednozápasového distance. Hosté odcházeli pomalu do šaten a Shay Given mohl rovněž pro dnešek uzavřít svojí střelnici a jít si odpočinout.

Manchester United: Edwin Van der Sar, Patrice Evra (67. Danny Simpson), Rio Ferdinand, John O'Shea, Nemanja Vidic, Oliveira Anderson (72. Darren Fletcher), Michael Carrick, Ryan Giggs (72. Luis Nani), Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Carlos Tevez

Newcastle United: Shay Given, Claudio Cacapa, Stephen Carr, Sanchez Jose Enrique, Steven Taylor, Nicky Butt, Damien Duff, James Milner (64. Mark Viduka), Charles N'Zogbia, Michael Owen (82. David Rozehnal), Alan Smith

Rozhodčí: R. Styles

Diváci: 75, 965