Belozoglu Emre

Robbie Savage

Sanchez Jose Enrique

Newcastle United
opět prohrál . Tentokrát nestačil na domácí střelce z Blackburnu, kteří v tomto zápase zvítězili 3-1. Za Blackburn skoroval dvěma goly hráč David Bentley a Tugay, za Newcastle pak Obafemi Martins.
Newcastle měl od prvních minut lehkou převahu a Blackburn se jen přispůsoboval hře.Po jedné z akcí získali domácí roh, po kterém se opřel do míče Bentley, ale trefil jen Givena.
Ve 14 minutě kopal James Milner přímý kop z 18 metrů a po jeho střele která moc neohrozila soupeře se k míči dostal Beye, který ale pálil nad bránu.

Po chvilce přišla největší šance prvního poločasu, když hráč Blackburnu Benni McCarthy přihrál na Roque Santa Cruze, který poté šel sám na brankáře, ale bránu nedokázal trefit.
Ve 20 minutě se po výskoku zranil Abdoulaye Faye a musel být ošetřován za postraní čárou. Nakonec však nemohl pokračovat a na jeho místo nastoupil Stephen Carr.

O pět minut později se do útoku dostal Blackburn. Brett Emerton se dostal ke střele, ale ta letěla příliš vysoko.
Po krátké době přišla další akce hostů. Martins z levé strany nahrál do pokutového území Milnerovi, jehož střelu domácí zblokovali a poté následná dorážka Bartona byla tak pomalá, že brankáře Friedela v brance Rovers neohrozila.

V 30 minutě přišla akce Smitha a Martinse. Oba přihrál vzduchem Smithovi, který místo toho aby míč zpracoval a vstřelil branku, tak skoušel parádičku. Ta ale do brány nezamířila a veliká šance byla opět pryč.
Pár minut nato se k míči dostal Nicky Butt, ale jeho střela z 30 metrů nezpůsobila brankářovi Rovers žádné problémy.

Zápas se začal vyrovnávat, ale oba týmy stále nedokázaly vstřelit branku. Po akci Blackburnu se vydal Given daleko z brány a přihrál Rozehnalovi, kterému ale následně sebral míč Bentley. Given se rachle vracel do brány a měl veliké štěstí, že Bentleyho střela šla nešikovně mimo. Oba týmy tedy do šaten odcházely s remízou 0-0.

V druhém poločase začal akci Newcastle, když Milner na levém křídle vyválčil rohový kop. Ten šel kopat Geremi, po jehož centru se dostal k hlavičce Obafemi Martins a vstřelil svojí šestou branku v sezoně.

Blackburn dostal ránu která ho donutila více útočit, ale další velkou šanci stejně získal opět Newcastle, když mohl výsledek navýšit Martins. Ten  dostal míč od N´Zogbii a mohl zakončit, ale sudí byl názoru ofsaidové pozice a tu také odpískal (nakonec bylo zřetelné že to žádný ofsaid nebyl).
V 54 minutě si Blackburn vykoledoval přímý kop na Givena. Ten kopal David Bentley a svou střelou do horního rohu brány vyrovanl stav na 1-1.

Straky mohly později znova navýšit skore, když se strhnul velký zmatek před brankou hostů. Milner našel Bartona, který se několikrát snažil dokopat míč za Friedela, ale vše dopadlo lépe pro domácí celek.
Mark Hughes poté připravil tři střídání. Hřiště opustili Dunn,McCarthy, Mokoena a jejich místa zastoupili Pedersen, Roberts a Reid.

V 64 minutě měl Newcastle dvě šance vstřelit branku. Nejprve vystřelil z přímého kopu Geremi nad bránu a poté Milner přihrál Martinsovi, který z 6 metrů vystřelil jen vysoko nad bránu.
Tři minuty později se vydal k bráně Givena i Santa Cruz a po něm se do střely opřel Bentley a navýšil stav na 2-1 pro Blackburn.

Sam Allardyce se po tomto stavu rozhodl vystřídat Stephena Carra za Marka Viduku.Tým hostů se snažil ještě rychle o vyrovnání a do šancí se několikrát dostal právě Viduka kterému ale štěstí nepřálo.
V 93 minutě ale všechny naděje zhatil Tugay Kerimoglu, který přidal poslední branku zápasu a upravil výsledek na 3-1.

Newcastle opět prohrál i když měl tolik šancí které stály za proměnění. Bohužel smůla se týmu lepí na paty.Nyní tým čeká velice těžký Arsenál v dohrávce druhého kola Premiership.

BRFC: Brad Friedel, Andre Ooijer, Christopher Samba, Stephen Warnock, Tugay, Brett Emerton, Aaron Mokoena, David Bentley, David Dunn, Benni McCarthy, Roque Santa Cruz
Střídačka: Jason Brown, Robbie Savage, Morten Gamst Pedersen, Steven Reid, Jason Roberts

NUFC: Shay Given, Habib Beye, Charles N'Zogbia, David Rozehnal, Abdoulaye Faye, Nicky Butt, Joey Barton, Geremi, Alan Smith, Oba Martins, James Milner
Střídačka: Steve Harper, Mark Viduka, Emre, Jose Enrique, Stephen Carr

Rozhodčí: Martin Atkinson
Návštěva: 27, 477