Premier League
Villa Park
Sobota, 9. února, 2008
Výkop 13.45

Ani ve včerejším zápase 26.kola se Kevin Keegan nedečkal vítězství svých svěřenců. Newcastle United který se stále propadá níž na dno tabulky, podlehl Aston Ville výsledkem 4:1.

Hosté přitom zvládli první poločas skvěle a do šaten odcházeli zásluhou Michaela Owena s náskokem jedné branky. Jenže kdo čekal, že se vše schyluje k výhře, tak se velice zklamal. Zásluhou Wilfreda Bouma a Johna Carewa, který vstřelil hattrick, mohli domácí slavit své vydřené vítězství nad Newcastlem.

První velká šance byla na straně Aston Villy, když se začátkem 4.minuty snažil prosadit Stilian Petrov, jehož střelu rázným zákrokem odvrátil Carr a míč tak letěl mimo branku. Tento zákrok nažhavil hosty, kteří se hned ve 4.minutě radovali z první branky zápasu. Milnerův centr poslal do brány anglický reprezentant Michael Owen, který nyní poukazuje na střeleckou formu. Aston Villa se ale nechtěla s tímto výsledkem smířit a snažila se vše dohnat. Newcastle hrál ale první poločas lépe a nedal domácím možnost vyrovnat. Také rozhodčí Mason stál při Newcastlu a upřel po ruce Stevena Taylora jasnou penaltu.

Martin O’Neill stále nevěděl jakou cestu zvolit, jelikož obrana hostů poukazovala na výrazné zlepšení. Villans tedy v prvním poločase vážněji zahrozili jen z přímého kopu, kterého se ujal Ashley Young a svým centrem našel hlavu Carewa, který se snažil hlavičkou poslat míč do brány Givena. Irský brankář ale svůj tým podržel a míč směřující k levé tyči zneškodnil skvělým zákrokem. Newcastle odcházel do šaten s potěšujícím náskokem 1:0.

Druhý poločas ale znamenal začátek rychlého konce Newcastlu United. Asi z dvaceti metrů vyslal ˝mířenou střelu˝ obránce Bouma a irský gólman na jeho střelu nestačil zareagovat - 1:1.

46.Minuta a střídání u domácího celku. Odchází Olof Mellberg a Stiliyan Petrov, které nahradili Marlon Harewood a Craig Gardner.

Villans vyrovanili a hned nastrtovali svůj drtivý útok, který hned přinesl další ovoce. Po centru ze strany se prosadil v 51.minutě Carew, který hlavičkou do brány navýšil stav na - 2:1 .

V 54. minutě přišlo střídání na straně Newcastlu. Shay Given nahradil Steven Harper.

Newcastle opět neudržel své vedení a začal více chybovat. To využili domácí, za které se v 72.minutě trefil opět John Carew, který  zvýšili vedení na -3:1.

V 74.minutě přichází střídání na straně Newcastlu. Odchází Joey Barton, kterého nahrazuje Belozoglu Emre.

90.minuta střídání na straně Villy. Odchází Ashley Young, za kterého naskakuje Isaiah Osbourne.

Dílo zkázy dokončil v 90.minutě opět John Carew, který svůj zápas s Newcastlem završil hattrickem. Po ruce Carra se odpískla penalta, kterou Carew s klidem proměnil - 4:1.

Kevin Keegan tedy opět nedokázal se svými svěřenci zvítězit a pomalu se potápí na samotné dno tabulky. Záchrana týmu je v nedohlednu, jelikož dalším soupeřem Newcastlu bude za 14 dní Manchester United, od kterého dostal Newcastle na jeho půdě výprask 6:0. Jestli příjde Keegan s něčím překvapujícím a dokáže se svými svěřenci sehrát proti Manchesteru dobrý výsledek, je jen ve hvězdách.

Branky: 4. Michael Owen - 48. Wilfred Bouma, 51. John Carew, 72. John Carew, 90. John Carew (pen.)
Žluté karty: 57. Nicky Butt - 51. John Carew, 78. Nigel Reo-Coker