0
Diváci: 40606
Sudí: Chris Foy

Newcastle United prohrál na hřišti Manchesteru City8.kole Premier League.

Newcastle se ujal vedení po brance Obafemi Martinse, ale domácí stačili ještě do poločasu srovnat brankou Martina Petrova a v druhém dokázali vstřelit další dvě branky díky Mpentovi a Elanovi.

Domácí začali aktivněji a velkou šanci měli poté, když si Petrov dokázal poradit s dvěma obránci Newcastlu a vyzkoušet postřeh Shaye Givena. Který s míčem neměl problémy. Po této akci se dostali do šance domácí, kdy se David Rozehnal snažil střelou překvapit brankáře Harta, ale ten byl na místě a nedal se zaskočit.

V 8. minutě  vyslal Mark Viduka střelu po zemi na brankáře Harta, ale ten míč vyškrábl na roh. Poté se ale do šance dostal Elano, který střelou z voleje vyslal střelu na Shaye Givena, který tím dokázal pozici brankářské jedničky.....

Ve 20 minutě se v pokutovém území navážel Micah Richards do Jamese Milnera, ale i přes protesty hráčů Megpies byl sudí jiného názoru.

Ve 29 si našel centr od Geremiho útočníka Obafemiho Martinse, který technickou střelou překonal brankáře Joe Harta a poslal tak Megpies do vedení 1:0.Tato branka byla též první, co Manchester City v této sezóně na domácí půdě obdržel.

O chvíli později přišla zajímavá situace, když se po přihrávce na brankáře Harta odrazil míč od jeho nohy a směřoval do brány, ale pohotový brankář ještě stačil míč zachytit na brankové čáře.
V 35minutě začali domácí opět útočit, když nejprve Dietmar Hamann vystřelil vysoko nad bránu,a poté Elano přihrál na Petrova, jehož střelu Given usměrnil na roh.

V 38 minutě se skóre změnilo na 1-1, když Ireland našel na levé straně u brány Petrova,který míč usměrnil za Givenova záda.

Manchester povzbuzen brankou začal stále více a aktivněji útočit na bránu Givena.Nejprve Elanova střela skončila na boční straně brány,a po chvilce našel Johnson hráče Irelanda, ale ten ze své pozice brankáře překonat nedokázal.
Do konce poločasu si ještě vytvořili hosté jednu šanci, ale Vidukova střela brankáře opět nepřekonala a stav před druhým poločasem byl 1-1.

V druhém poločase se již po dvou minutách ujali domácí vedení, když Emile Mpenza s pomocí Petrova dopravil míč do brány Newcastlu United.
Newcastle nejspíš začal zmatkovat a tím i jeho celá obranná linie, s kterou to vypadalo velmi špatně.Nejprve musel oddálit nebezpečí Rozehnal a po další chvilce musel tentokrát Given opět zasahovat a uchránit tým od další branky.

V 66 minutě se dostal k míči Smith, který našel Martinse a ten zas Viduku, jehož střela skončila v boční síti.

Geremi poté střelou prověřil Harta, který míč usměrnil na roh.Po kopnutí rohu se mohli do šance dostat jak Viduka tak Smith, ale oba byli zblokováni.Po této akci přišlo střídání a kapitána Geremiho vystřídal na hřišti Jose Enrique.

V 87 minutě přišla pojistka pro domácí, když  z volného kopu trefil Elano z dálky 20 metrů bránu a navýšil tak výsledek na 3-1.

Newcastle United opět nezvládl udržet své vedení a díky špatné hře obránců a po vyrovnání se dočkal i dalších dvou branek.

NUFC: Shay Given, Habib Beye, Steven Taylor, David Rozehnal, Charles N'Zogbia, James Milner, Alan Smith, Geremi, Nicky Butt, Mark Viduka, Oba Martins
Střídačka: Steve Harper, Jose Enrique, Emre, Abdoulaye Faye, Matty Pattison

MCFC: Joe Hart, Vedran Corluka, Javier Garrido, Richard Dunne, Micah Richards, Stephen Ireland, Michael Johnson, Martin Petrov, Dietmar Hamann, Elano, Emile Mpenza

Návštěvnost: 40,606