WHITLEY BAY 1
Northumberland Senior Cup - Semifinále (AET)
Whitley Park, Benton
Čtvrtek, 6 března, 2008

Rezerva Newcastle United, si ve včerejším pohárovém zápase zajistila účast ve finále
Northumberland Seniorského Poháru.

Semifinálový zápas proti týmu Whitley Bay dopadl lépe pro hostující celek Newcastle United, který dokázal domácí tým porazit výsledkem 2:1 v prodloužení.

První branku braku utkání vstřelil ve 20.minutě James Trosi, pak dokázali v 90.minutě vyrovnat domácí díky brance Kerra,který srovnal na 1:1. Následovalo tedy prodloužení ve kterém byl úspěšnější právě Newcastle United, když se v nastaveném čase trefil
Wesley Ngo Baheng a poslal tak tým do finále.

Hned v začátku utkání se mohli prosadit domácí, když se do šance po přihrávce Kerra dostal Paul Chow, který ale se svojí střelou z šesti metrů netrefil cíl.

V 17.minutě mohl poslat Straky do vedení Fabio Zamblera, který se ocitl sám proti brankáři Terrymu Burkeovi. Ten však vyšel ze souboje s mladíkem vítězně a Zamblera si tedy opět branku nepřipsal, stejně jako v pondělním zápase s Evertonem.

Ve 20.minutě se však diváci dočkali první branky, kterou vstřelil James Trosi a tím poslal  Newcastle United do jednogolového vedení.

V druhém poločasu se do útoku opět pouštěl více hostující celek Adama Sadlera. Nejdříve to po rohovém kopu Marka Doningera zkoušel Beheng a poté taky po dlouhém centru Darrena Lougha zkoušel LuaLua, ale ani jeden se nedokázal prosadit.

Vše naznačovalo na jistou výhru Newcastle United. V nasatveném čase však vzal jistotu hostujícímu celku domácí Lee Kerr, která se z přímého kopu (25 metrů) trefil za záda švédského brankáře Soderberga.

Utkání šlo tedy do prodloužení, ve kterém se projevila únava domácích hráčů. Již v 99.minutě se totiž po přihrávce Jamese Trosiho trefil Ngo Baheng a poslal tým do vedení 2:1.

Do konce zápasu se již nic nezměnilo a již od odpískání dvacáté minuty se mohli hráči Newcastle United radovat z postupu do finále.

United: Ole Soderberg, Callum Morris, Darren Lough, Mark Doninger (Mark Bertram, 62m), Ben Tozer (c), Tamas Kadar, Jonny Godsmark, James Troisi, Fabio Zamblera (Ryan Donaldson, 62m), Wesley Ngo Baheng (James Marwood, 100m), Kazenga LuaLua
Nevyužití náhradníci : Mark Cook, Alex Francis

Whitley: Terry Burke, Mark Taylor, Lee Picton (Brian Smith, 66m), Andy Dugdale (Brian Rowe, 64m) , David Coulson (c), Mark Minto, Chris Moore, Damon Robson, Lee Kerr, Paul Chow, Paul Robinson
Nevyužití náhradníci : Dean Porter, Darren Reay, Tom Kindley

Sudí: Eddie Ilderton